м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

630 360 1582282307 405До початку Великого посту, надважливого в духовному вимірі періоду для кожного християнина, залишається рівно тиждень. Сьогоднішня неділя називається м’ясопусною – цього дня віряни востаннє перед постом їли м’ясо, сало, ковбаси. “Що, якби ковбасі крила!.. луччоі птиці не було!” - це така давня козацька примовка. З іншого ж боку, як казав один батюшка, “гріхів ковбасами не заїси...” Інша назва цієї неділі – офіційна, церковна — не така вже грайлива й весела — неділя про Страшний Суд.

швидкаТак прокоментували нашу публікацію про оновлення автопарку «швидкої» у соцмережах. Деякі жителі Гадяцького району чомусь упевнені, що за виклик «швидкої допомоги» тепер доведеться платити. Ми вирішили розібратись у цьому питанні.

Як виявилось, такий пост дійсно опублікував директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко на своїй сторінці в Facebook. Він наполягає, що виклик швидкої повинен оплачуватись через небезпеку для життя медиків.

630 360 1582282118 699Сьогодні Вселенська батьківська (м’ясопусна) субота. Церква цього дня згадує всіх спочилих православних християн в надії воскресіння й життя вічного. Традиція поминання спочилих родичів була встановлена ще на початку першого тисячоліття.

краскою воняєДнями в редакцію зателефонувала мешканка будинку №12, розташованого на площі Миру. Просила нас допомогти розібратися у ситуації, яка склалася.

Із її слів, у під’їзді будинку комунальники вже два тижні проводять ремонт. На думку заявниці, це досить тривали термін. «Спочатку побілили, на другому тижні почали фарбувати, та такою фарбою їдкою, що дихати в квартирі неможливо». Жінка має двох дітей, меншій – два роки. Останньою краплею стало те, що дитина ввечері поскаржилася на головний біль та нудоту, а згодом почала блювати.

гаманецьПодія сталася 13 лютого. У вікно ми побачили, як кілька людей, серед яких і продавці із базару, що знаходиться на Великому кругу, наздоганяють молодика. Далеко втекти йому, щоправда, не вдалося. Розгнівана ватага його наздогнала, ще й надавала стусанів. Одна молодиця з усього розмаху встигла вперіщити йому ще й по мордяці. Проте зловмисник вирвався, із легкістю перескочив через паркан і втік.

630 360 1582190625 343Якось старець Тавріон Батозький, до речі, майже наш із вами сучасник (26 років провів у сталінських таборах, відійшов до Бога у 1978 році), проходячи в церкві повз одну одержиму пані, почув, як біс грубим голосом промовив йому: “Ну й нудно тут у тебе — все одне й те саме: “Господи помилуй, Господи помилуй!” А в мене весь час щось нове й нове: то хтось повісився, то когось убили, там пожежа, там війна...” Так і в нас з вами: світ живе й живиться новими подіями, а церковний календар рухається по колу. Християни цього дня згадують пророка Захарію. Він належить до числа 12-ти малих пророків.

1236732414089232384 nЛітак із евакуйованими українцями з Китаю приземлився у аеропорту "Бориспіль" на дозаправку. Там він дозаправиться пальним і вилетить у Міжнародний аеропорт міста Харків, звідки евакуйованих переправлять у Нові Санжари на Полтавщині, повідомляє сайт mvs.gov.ua.

630 360 1582103407 528Церква сьогодні згадує преподобного Парфенія, єпископа Лампсакійського і преподобного Луку. Парфеній жив за правління імператора Костянтина Великого (306-337). Він був простим рибалкою і з того жив. Щедро роздавав милостиню, славився гостинністю. Єпископ Мелітополя Філіт висвятив його у священики, хоча Парфеній і не прагнув священства. І тут почалися дива: то він зцілив від раку важко хвору жінку, то вставив вибите бугаєм око селянинові, то прокляв скаженого собаку і той одразу ж упав мертвим.

Сторінка 1 із 311

Вхід через соц.мережі